Хомологија (биологија): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Додава: cs:Homologie
с (Бот Додава: jbo:favmapti)
с (Бот Додава: cs:Homologie)
[[bg:Хомология (биология)]]
[[ca:Homologia (biologia)]]
[[cs:Homologie]]
[[de:Homologie (Biologie)]]
[[et:Homoloogia]]
[[en:Homology (biology)]]
[[es:Homología (biología)]]
[[et:Homoloogia]]
[[fa:هومولوژی (زیست)]]
[[fr:Homologie (évolution)]]
[[ht:Estrikti analòg]]
[[id:Homologi (biologi)]]
[[ja:相同]]
[[jbo:favmapti]]
[[ko:상동성]]
[[id:Homologi (biologi)]]
[[ht:Estrikti analòg]]
[[lv:Homoloģija]]
[[jbo:favmapti]]
[[nl:Homologie (anatomie)]]
[[ja:相同]]
[[no:Homologi (biologi)]]
[[pl:Homologia (biologia)]]
24.401

уредување

Прегледник