Разговор:Руанда: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи, cite web -> цитирана веб страница)
 
Земјата се вика Рванда на Македонски, а не Руанда.
:Не. Не е точен називот а и не можеш тоа да го прочиташ.--[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стојаноски]]</sup> 12:01, 6 јуни 2009 (UTC)
::Како мислиш не можеш тоа да го прочиташ? Рванда е официјалното име на македонски, Руанда е колоквијална употреба.
 
==brest-bot проверка на правопис==
235

уредувања

Прегледник