Централна банка на Иран: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: no:Irans sentralbank)
сНема опис на уредувањето
{{политикиПолитика на Иран}}
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Bank_markazi.jpg|thumb|250px|лево|Bank„Маркази“ Markazi,- [[Техеран]],централната банка во [[ИранТехеран]]]]
{{политики на Иран}}
[[Податотека:Bank_markazi.jpg|thumb|250px|лево|Bank Markazi, [[Техеран]], [[Иран]]]]
 
'''Централната банка на Иран''' ([[фарси]] -''بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران'', [[англиски]] -''Bank Markazi Jomhouri Islami Iran'') е [[централна банка]] на [[Иран]].
* [http://iran-daily.com/1386/2860/html/focus.htm Islamic Banking — Iran Daily]out Iran's economy)
 
[[Категорија:ПолитикиПолитика на Иран]]
[[Категорија:Иран]]
[[Категорија:Банки]]

Прегледник