Разлика помеѓу преработките на „Скопска бискупија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
 
с
* Смиљан Фрањо Цекада, Скопски бискуп (1940-1967)
* Јоаким Хербут, Скопско-призренски бискуп (1969-2000), Скопски бискуп, а истовремено и Апостолски Администратор и Егзарх на Католиците од византискиот обред во Македонија (2000-2005)
* [[Киро Стојанов]], Скопски бискуп, истовремено и Апостолски Администратор и Егзарх на Католиците од византискиот обред во Македонија (од 2005-)
 
[[Категорија: Бискупија]]
79

уредувања

Прегледник