Разлика помеѓу преработките на „Либечки Залив“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:Travemuende-Mole.jpg|мини|десно|250п|Травеминде, место на Либечкиот Залив]]
'''Либечкиот Залив''' ([[герм.]] ''Lübecker Bucht'') е [[водна површина]] во југозападниот дел од [[Балтичкото Море]], околу [[Германија|германските]] покраини [[Мекленбург-Западна Померанија]] и [[Шлезвиг-Холштајн]]. Го образува југозападниот дел на [[Мекленбуршки Залив|Мекленбуршкиот Залив]].
 

Прегледник