Коста Шахов: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 185 бајти ,  пред 11 година
Нема опис на уредувањето
Соработува во списанието [[Лоза (весник)]] (1892), по обновата на ''ММД'' (''младата македонска дружина'') учествува во работата на неговиот официјален орган [[Глас Македонски]] (1894-1898), потоа во весниците [[Борба за слободата на Македонија и Одринско]], [[Борба]] (1905).
 
== ИзвориНаводи ==
<references/>
 
== Надворешни врски ==
* [[:s:„Покана“, Коста Шахов|„Покана“]] од Коста Шахов од 1888 година на Викиизвор.
 
[[Категорија:Македонци|Г]]

Прегледник