Разлика помеѓу преработките на „Марија II“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 79 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
| place of burial = [[Вестминстерска капела]], Лондон
}}
'''Мери II''' ([[{{роден на|30 |април]]|1662}} [[1662]]во [[{{роден во|Лондон]]|}}, [[Англија]]; [[- {{починал на|28 |декември]]|1694}} 1694,{{починал во|Лондон|}}) била [[кралица на Англија]] ([[1689]]-[[1694]]).
 
== Биографија ==

Прегледник