Анадолски јазици: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
† - мртви јазици, вештачки зачувани во црквата или познати на науката по текстови.
 
[[Категорија:Индоевропски Индоeвропски јазици]]
 
[[ca:Llengües anatòliques]]
6.555

уредувања

Прегледник