Разлика помеѓу преработките на „Селим III“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 31 бајт ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с
| опис=Султан на [[Отоманска империја|Отоманската империја]]
| наставка=
| роден-дата= [[24{{роден на|24|декември]] [[|1761]]}}
| роден-место=[[Истанбул]], [[Отоманска империја|Отоманската империја]]
| починал-дата=[[{{починал на|29 |јули]] [[|1808]]}}
| починал-место=[[Константинопол]], [[Отоманска империја|Отоманската империја]]
}}

Прегледник