Разлика помеѓу преработките на „Луј-Филип“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 30 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: hu:I. Lajos Fülöp francia király)
| father =[[Филип Орлеански]]
| mother =[[Лујза Марија Аделаида де Бурбон]]
| date of birth = [[6{{роден на|6|октомври]] [[|1773]]}}
| place of birth = [[Париз]], [[Франција]]
| date of death = [[{{починал на|26 |август]] [[|1850]]}}
| place of death = [[Клејрмонт]], [[Англија]]
| date of burial =

Прегледник