Прејди на содржината

Атмосферски притисок: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Брише: tr:Atmosfer basıncı
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Создадена страница со: '''Атмосферски притисок''' е притисокот на земјината атмосфера. ...)
 
с (Бот Брише: tr:Atmosfer basıncı)
[[sv:Lufttryck]]
[[th:ความกดอากาศ]]
[[tr:Atmosfer basıncı]]
[[uk:Атмосферний тиск]]
[[ur:ہوا کا دباؤ]]
59.415

уредувања