Пентагон: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox military structure |name = Пентагон |location = Арлингтон,<!--Arlington is a county, and the casual "Arlington, VA" does not ...)
 
Нема опис на уредувањето
{{во изработка|33 минути}}
{{Infobox military structure
|name = Пентагон
|location = [[Арлингтон, Вирџинија|Арлингтон]],<!--Arlington is a county, and the casual "Arlington, VA" does not appropriately convey that--> [[VirginiaВирџинија]]
|image = [[File:The Pentagon US Department of Defense building.jpg|300px]]
|caption = Југозападен поглед на '''Пентагон''' со [[Потомак]] и [[Споменик Вашингтон|Споменикот Вашингтон]] во позадина (1998).

Прегледник