Разлика помеѓу преработките на „Сулејман Рушити“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 132 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
Основач е и директор на театарот Алтернативе, Скопје во периодот од 1998-2002 година. Во [[2002]] година бил еден од основачите на културниот магазин Алтернатива, а во текот на 2002-2003 година е член на бордот на Про хелветиа. Посетувал повеќе обуки од областа на менаџирање на институциите од културата во странски образовни институции. Рушити зборува [[англиски]], [[германски]], [[српски]] и [[италијански]] јазик.
 
[[Категорија:МакедонскиПолитичари политичариод Република Македонија]]
[[Категорија:Албански политичари од Република Македонија]]
 
[[sr:Сулејман Рушити]]

Прегледник