30 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 329 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:#D0E2EE{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1579]] 
|valign="top" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[Мехмед Паша Соколовиќ]], [[Турција|турски]] [[јаничар]] и важен државник во [[Отоманска Империја|Османското царство]].
|-
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1953]] 
|valign="top" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[Чарлс Вилијам Милер]], неофицијалниот татко на [[фудбал]]от во [[Бразил]].
|-
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1961]] 
|valign="top" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[Ли ди Форест]], [[САД|американски]] пронаоѓач.
|}
<noinclude>
{{на[[Категорија:На денешен ден/doc}} (починале)|30 јуни]]
[[Категорија:Шаблони, на денешен ден (починале)|30 јуни]]
</noinclude>

Прегледник