Веспрем (округ): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: la:Comitatus Vesprimensis
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: es:Veszprém (condado))
с (Бот Додава: la:Comitatus Vesprimensis)
[[it:Provincia di Veszprém]]
[[sw:Veszprém (wilaya)]]
[[la:Comitatus Vesprimensis]]
[[lt:Vesprėmas (medė)]]
[[hu:Veszprém megye]]
86.434

уредувања

Прегледник