Разлика помеѓу преработките на „27 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 329 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:#D0E2EE{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1574]] 
|valign="top" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[Џорџо Вазари]], [[Италија|италијански]] [[сликар]] и [[архитектура|архитект]].
|-
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1960]] 
|valign="top" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[Лоти Дод]], [[Англија|англиска]] [[тенис]]ерка (најмладата освојувачка на [[Вимблдон]]).
|-
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[2001]] 
|valign="top" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[Џек Лемон]], [[САД|американски]] [[актер]].
|}
<noinclude>
{{на[[Категорија:На денешен ден/doc}} (починале)|27 јуни]]
[[Категорија:Шаблони, на денешен ден (починале)|27 јуни]]
</noinclude>

Прегледник