Разлика помеѓу преработките на „27 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; background:#D0E2EE;" |valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|1574&nbsp...)
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; background:#D0E2EE;"
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1574]] 
|valign="top" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[Џорџо Вазари]], [[Италија|италијански]] [[сликар]] и [[архитектура|архитект]].
|-
|valign="top" align="right" {{#if: {{{боја|}}}|bgcolor="{{{боја}}}"}}|[[1960]] 

Прегледник