Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Бутан“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 88 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: uk:Прапор Бутану)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за знаме
| Name=
| Име=Знаме на Бутан
|Article=Бутан
| СликаImage= Flag of Bhutan.svg
|Димензии=2:3
|Proportion=2:3
| ПротолкувањеDesign= Змеј на жолта и портокалова позадина.
| Усвоено на= 1960
| Adoption= 1960
| Официјално во= {{БУТ}}
}}
 

Прегледник