Знаме на Лихтенштајн: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: be:Сцяг Ліхтэнштэйна)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за знаме
| Name=
| ИмеArticle=Знаме на Лихтенштајн
| СликаImage= Flag of Liechtenstein.svg
|Димензии=3:5
|Proportion=3:5
| ПротолкувањеDesign=Знаме со две хоризонтални полиња во сина и црвена боја и со кралската круна во левиот горен агол.
| Усвоено наAdoption= [[24 јуни]] [[1937]]
| Официјално во= {{ЛИХ}}
}}
'''Знамето на [[Лихтенштајн]]''' е составено од две хоризонтални полиња во сина и црвена боја. Во левиот горен се наоѓа кралската круна во златна боја. Боите доаѓаат од симболите што ги користеле кралското семејство.

Прегледник