Прејди на содржината

Печ: Разлика помеѓу преработките

Додаден 61 бајт ,  пред 12 години
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: uk:Печ (Угорщина))
{{coord|46|04|16|N|18|13|59|E|region:HU_type:city|display=title}}
{{Градови во Унгарија}}
{{Светско наследство во Унгарија}}
 
[[Категорија:Градови во Унгарија]]