Бастион: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 46 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: la:Pugnaculum
с (Бот Брише: sk:Bastión)
с (Бот Додава: la:Pugnaculum)
[[it:Baluardo]]
[[ka:ბასტიონი]]
[[la:Pugnaculum]]
[[lv:Bastions]]
[[lb:Bastioun]]
[[pl:Bastion]]
[[pt:Baluarte]]
[[ru:Бастионная система укреплений#Бастион.D0.91.D0.B0.D1.81.D1.82.D0.B8.D0.BE.D0.BD]]
[[sl:Bastijon]]
[[sr:Бастион]]
46.384

уредувања

Прегледник