Разлика помеѓу преработките на „Расејување“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 14 години
с
robot Dodaje: tr:Difüzyon
с (robot Dodaje: id:Difusi)
с (robot Dodaje: tr:Difüzyon)
[[Категорија:Физика]]
[[Категорија:Биологија]]
 
 
 
[[cs:Difuze]]
[[sr:Дифузија]]
[[sv:Diffusion]]
[[tr:Difüzyon]]
[[uk:Дифузія (біологія)]]
[[zh:扩散]]
14.744

уредувања

Прегледник