Разговор:Браќа Миладиновци: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Самуил -> Самуилово царство
(треба да се напишува како во статијата Самуил)
с (Самуил -> Самуилово царство)
Uste nesto, zasto imate bugarski linkovi? Ne sum bugar, Makedonec sum, samo me interesira ova sve.
 
: Ова треба да се напишува како е во статијата [[СамуилСамуилово царство]]. Бугарите сметаме дека браќата се биле "македонци"="бугари од Македонија", денескашните македонци од Р.М. сметате дека браќата се биле "македонци"="словени од Македонија, различни од бугарите од Македонија во 19 век". Потоа гледаме во извори што теа се пишувале. --[[Корисник:5ko|5ko]] 14:27, 23 July 2005 (UTC)
398

уредувања

Прегледник