Западна конференција (НБА): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Западната Конференција на Националната Кошаркарска Асоцијација има петнаесет тимови, ...)
 
Нема опис на уредувањето
Западната Конференција на [[НБА|Националната Кошаркарска Асоцијација]] има петнаесет тимови, распоредени во три дивизии: [[Југозападна Дивизија НБА|Југозападната]], [[Северозападна Дивизија НБА|Северозападната]] и [[Пацифичка Дивизија НБА|Пацифичката]]. Победникот на Западната Конференција игра во [[НБА Финале|Финалето на НБА]] против победникот на [[Источна Конференција НБА|Источната Конференција]]. Тимовите се организирани на наредниот начин:
 
Тимовите се организирани на наредниот начин:
 
 
691

уредување

Прегледник