Комичар: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''Комичар''' по деиницијадефиниција е личност која ја забавува публиката, засмевајќи ја.
 
Форматот на шоуто кое го применуваат комичарите често зависи и од самиот тип на [[комедија]]. Некои комичари како Брајан Фигарол и Џек Цианбос зборуваат за нивните досегашни живото, а некои други пак, како Френк Скинер пеат хумористични песни.

Прегледник