Разлика помеѓу преработките на „Организирање“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
- обезбедуваат производство или услуга од кои што има потреба
- имаат потреба од потрошувачи или клиенти
- стекнуваат пари од производите и услугите.
 
 
 
Организациска Структура
ОРГАНИЗАЦИСКА СТРУКТУРА
 
Во теоријата и практиката, поимот организација може да означува систем, односно процес или финкција, па затоа треба да се прави суштинска разлика меѓу тие две нешта.
78

уредувања

Прегледник