Википедија:Оценувачи: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(нова страница)
 
Нема опис на уредувањето
 
Автоматски создадениот список на сите корисници со правото „оценувач“ на овој проект е <span class="plainlinks">'''[http://mk.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8:%D0%9B%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%9D%D0%B0%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8&group=reviewer овде]'''</span>.
 
== Постанување на оценувач ==
Доколку сте читател на нашите содржини и имате уредувачко искуство одредено време, може да се номинирате себеси за оценувач на [[Википедија:Барања за оценувачки права|страницата за номинации за добивање оценувачки права]] во согласност со упатствата споменати таму, при што ќе се одвива расправа со соработниците-уредници, се со цел да се утврди дали постои согласност дека токму Вие би требало да постанете оценувач.
 
[[Категорија:Википедија:Википедијанци по статус на Википедија]]

Прегледник