Разлика помеѓу преработките на „Мономер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: ar:موحود
с (Бот Додава: sr:Мономер)
с (Бот Менува: ar:موحود)
[[Категорија:Хемија]]
 
[[ar:مونومرموحود]]
[[ca:Monòmer]]
[[cs:Monomer]]
[[da:Monomer]]
[[de:Monomer]]
[[et:Monomeer]]
[[en:Monomer]]
[[es:Monómero]]
[[et:Monomeer]]
[[eu:Monomero]]
[[fa:تکپار]]
[[fi:Monomeeri]]
[[fr:Monomère]]
[[fy:Monomear]]
[[gl:Monómero]]
[[heko:מונומר단위체]]
[[hi:मोनोमर]]
[[hr:Monomeri]]
[[huio:Molekula#MonomerMonomero]]
[[id:Monomer]]
[[io:Monomero]]
[[it:Monomero]]
[[jahe:モノマーמונומר]]
[[jv:Monomer]]
[[ko:단위체]]
[[lt:Monomeras]]
[[hu:Molekula#Monomer]]
[[ms:Monomer]]
[[nl:Monomeer]]
[[ja:モノマー]]
[[no:Monomer]]
[[oc:Monomèr]]
[[pt:Monômero]]
[[ru:Мономер]]
[[sq:Monomeri]]
[[sk:Monomér]]
[[sl:Monomer]]
[[sq:Monomeri]]
[[sr:Мономер]]
[[fi:Monomeeri]]
[[sv:Monomer]]
[[tr:Monomer]]

Прегледник