Оникс: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 18 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: be:Онікс
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ug:ساردونىكس; козметички промени)
с (Бот Додава: be:Онікс)
 
[[ar:جزع]]
[[be:Онікс]]
[[bg:Оникс]]
[[cs:Onyx]]
[[eu:Onize]]
[[fa:عقیق سلیمانی]]
[[fi:Onyksi]]
[[fr:Onyx (minéral)]]
[[gl:Ónix]]
[[he:אוניקס]]
[[is:Ónyx]]
[[it:Onice]]
[[he:אוניקס]]
[[la:Onyx]]
[[lt:Oniksas]]
[[lv:Onikss]]
[[lt:Oniksas]]
[[nl:Onyx (mineraal)]]
[[no:Onyx]]
[[simple:Onyx]]
[[sr:Оникс]]
[[fi:Onyksi]]
[[sv:Onyx]]
[[th:โอนิกซ์]]
[[tl:Onise]]
[[th:โอนิกซ์]]
[[ug:ساردونىكس]]
[[uk:Онікс]]
[[ug:ساردونىكس]]

Прегледник