Разлика помеѓу преработките на „Сун-цу“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: nn:Sunzi; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: nn:Sunzi; козметички промени)
 
== Надворешни врски ==
* {{Wikiquote-inline|Sun Tzu|Сун-це}}
{{Commons category|Sunzi}}
* [http://www.gutenberg.org/etext/17405 „Умешноста на војувањето“ преведена на англиски од Лајонел Гајлс (1910) заедно со HTML верзија] {{en}}
[[ja:孫武]]
[[no:Sunzi]]
[[nn:Sūn ZǐSunzi]]
[[pms:Sun Zi]]
[[pl:Sun Zi]]

Прегледник