Прејди на содржината

Димитар Башевски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 48 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Ѓавато - промени во Ѓавато (Битолско), разрешување на повеќезначни одредници:)
сНема опис на уредувањето
 
{{Никулец за биографија}}
{{DEFAULTSORT:Башевски, Димитар}}
 
[[Категорија:Македонски писатели]]
350

уредувања