Разлика помеѓу преработките на „Пелазги“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: roa-rup:Pelasgianji
с (Бот Додава: ro:Pelasgi)
с (Бот Додава: roa-rup:Pelasgianji)
[[Категорија:Антички народи]]
 
[[roa-rup:Pelasgianji]]
[[bg:Пеласги]]
[[ca:Pelasgs (ètnia)]]
[[el:Πελασγοί]]
[[en:Pelasgians]]
[[eo:Pelasgoj]]
[[es:Pelasgos]]
[[fieo:PelasgitPelasgoj]]
[[fr:Pélasges]]
[[it:Pelasgi]]
[[he:פלסגים]]
[[hu:Pelaszgok]]
[[it:Pelasgi]]
[[nds:Pelasgers]]
[[nl:Pelasgen]]
[[nds:Pelasgers]]
[[pl:Pelazgowie]]
[[pt:Pelasgos]]
[[ro:Pelasgi]]
[[ru:Пеласги]]
[[sk:Pelasgovia]]
[[sq:Pellazgët]]
[[sk:Pelasgovia]]
[[fi:Pelasgit]]
[[sv:Pelasger]]
[[tr:Pelasglar]]

Прегледник