Разлика помеѓу преработките на „Расејување“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: ko:확산
с (Бот менува: се додека -> сè додека)
с (Бот Додава: ko:확산)
[[da:Diffusion]]
[[de:Diffusion]]
[[et:Difusioon]]
[[el:Διάχυση]]
[[en:Molecular diffusion]]
[[es:Difusión]]
[[et:Difusioon]]
[[fa:نفوذ (فیزیک)]]
[[fi:Diffuusio]]
[[fr:Diffusion de la matière]]
[[heko:פעפוע확산]]
[[hu:Diffúzió]]
[[id:Difusi]]
[[it:Diffusione molecolare]]
[[jahe:拡散פעפוע]]
[[ka:დიფუზია]]
[[lt:Difuzija]]
[[hu:Diffúzió]]
[[nl:Diffusie]]
[[nnja:Diffusjon拡散]]
[[no:Diffusjon]]
[[nn:Diffusjon]]
[[pl:Dyfuzja]]
[[pt:Difusão molecular]]
[[ro:Difuzie]]
[[ru:Диффузия]]
[[sh:Difuzija]]
[[simple:Diffusion]]
[[sk:Difúzia (fyzika)]]
[[sl:Difuzija]]
[[sr:Дифузија]]
[[sh:Difuzija]]
[[fi:Diffuusio]]
[[sv:Diffusion]]
[[th:การแพร่]]
21.521

уредување

Прегледник