Апендикуларии: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ca:Larvaci
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: ca:Larvaci)
[[Категорија:Туникати]]
 
[[ca:Larvaci]]
[[cs:Vršenky]]
[[de:Copelata]]
[[en:Larvacea]]
[[es:Appendicularia]]
[[fi:Pyrstökkäät]]
[[fr:Appendicularia]]
[[it:Copelata]]
[[ja:オタマボヤ綱]]
[[ka:აპენდიკულარიები]]
[[lv:Apendikulārijas]]
[[ja:オタマボヤ綱]]
[[pl:Ogonice]]
[[pt:Larvacea]]
[[ru:Аппендикулярии]]
[[sk:Vršovky]]
[[fi:Pyrstökkäät]]
[[zh:尾海鞘纲]]
3.985

уредувања

Прегледник