Разлика помеѓу преработките на „Пелазги“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 5.018 бајти ,  пред 13 години
Нова страница: Етимологијата на зборот Пелазги-Полазги е словенска. Словените и Пелазгите живееле по ридови...
(Нова страница: Етимологијата на зборот Пелазги-Полазги е словенска. Словените и Пелазгите живееле по ридови...)
(нема разлика)
85

уредувања

Прегледник