Руско-јапонска војна: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{во изработка|24 часа}} {{Infobox military conflict |conflict=Руско-јапонска војна |partof= |image=[[Image:RUSSOJAPANESEWA...)
 
Нема опис на уредувањето
|casualties1=25,331 убиени <br>6,127 мртви од повреди<br>11,170 мртви од болести<br><ref>Samuel Dumas, Losses of Life Caused By War (1923)</ref>
|casualties2=47,152 убиени <br>11,424 мртви од повреди<br>21,802 мртви од болести<br><ref>[http://users.erols.com/mwhite28/warstat3.htm#RJW Erols.com], Twentieth Century Atlas – Death Tolls and Casualty Statistics for Wars, Dictatorships and Genocides.</ref>
|примечание =<references/>}}
|
}}
 

Прегледник