Переслављ Залески: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Додава: war:Pereslavl-Zalessky
с (Бот Додава: es:Pereslavl-Zaleski)
с (Бот Додава: war:Pereslavl-Zalessky)
[[bg:Переславъл Залески]]
[[de:Pereslawl-Salesski]]
[[fiet:Pereslavl-Zalesski]]
[[en:Pereslavl-Zalessky]]
[[eo:Pereslavl-Zalesskij]]
[[es:Pereslavl-Zaleski]]
[[eteo:Pereslavl-ZalesskiZalesskij]]
[[fi:Pereslavl-Zalesski]]
[[fr:Pereslavl-Zalesski]]
[[it:Pereslavl'-Zalesskij]]
[[ja:ペレスラヴリ・ザレスキー]]
[[nl:Pereslavl-Zalesski]]
[[ja:ペレスラヴリ・ザレスキー]]
[[nn:Pereslavl-Zalesskij]]
[[no:Pereslavl-Zalesskij]]
[[eonn:Pereslavl-Zalesskij]]
[[pl:Peresław Zaleski]]
[[pt:Pereslavl-Zalessky]]
[[sl:Pereslavelj-Zalesski]]
[[sr:Преслав-Залескиј]]
[[nnfi:Pereslavl-ZalesskijZalesski]]
[[tg:Переславл-Залесский]]
[[uk:Переславль-Залєський]]
[[war:Pereslavl-Zalessky]]
[[zh:佩列斯拉夫尔-扎列斯基]]
58.155

уредувања

Прегледник