Разлика помеѓу преработките на „Хангул“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот менува: филозоф... -> философ...
с (Бот Додава: hy:Հանգիլ)
с (Бот менува: филозоф... -> философ...)
 
* [http://www.omniglot.com/writing/korean.htm Корејска азбука и изговор] од Omniglot
* [http://www.wright-house.com/korean/korean-linguistics-origins.html Лингвистичко и филозофскофилософско потекло на корејската азбука]
* [http://www.langintro.com/kintro/toc.htm Online хангул тутор] на Langintros.com
* [http://www.learnlangs.com/RWP/Korean Online хангул тутор] на Learnlangs.com
941.847

уредувања

Прегледник