Разлика помеѓу преработките на „Струјно коло“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: wo:Ndombo gu mbëj)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Ohm's Law with Voltage source.svg|мини|десно|Просто струјно коло со извор и отпорник.]]
[[Податотека:Circuit elements mk.svg|мини|десно|300п|Елементи на едно струјно коло. Прикажани се и [[логички порти|логичките порти]].]]
941.847

уредувања

Прегледник