Разлика помеѓу преработките на „Големи Езера“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 53 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: hi:विशाल झीलें)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
:''Оваа статија е за групата на северноамерикански езера. За африканските езера, видете [[Африкански големи езера]]. За други значења видете [[Големи езера (појаснување)]].''
 
941.847

уредувања

Прегледник