Разлика помеѓу преработките на „Монмартр“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот менува: филозоф... -> философ...
с (Бот Додава: uk:Монмартр)
с (Бот менува: филозоф... -> философ...)
* [[Феликс Зием]], сликар од [[Барбизонска школа|Барбизонската школа]].
* [[Жорж Брак]], сликар, скулптор.
* [[Мишу]], артист, филозоффилософ.
* [[Макс Жакоб]], поет, романсиер, есеист, и француски сликар.
 
941.847

уредувања

Прегледник