Архитектонски поредок: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Classical_orders_from_the_Encyclopedie.png|thumb|250px|right|Префинета канонска варијанта на Редовите во гравура за книгата ''Encyclopédie,'' том 18]]
[[Податотека:Table of architecture, Cyclopaedia, 1728, volume 1.jpg|thumb|right|250px|Архитектонска таблица, ''Cyclopaedia'', 1728]]
941.847

уредувања

Прегледник