Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 13 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: af:Delos
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: af:Delos)
[[Категорија:Објекти на светско наследство во Грција]]
 
[[bgaf:ДелосDelos]]
[[br:Delos]]
[[bg:Делос]]
[[ca:Delos]]
[[cs:Délos]]
[[da:Delos]]
[[de:Delos]]
[[et:Delos]]
[[el:Δήλος]]
[[en:Delos]]
[[es:Delos]]
[[eo:Deloso]]
[[es:Delos]]
[[et:Delos]]
[[fa:دلوس]]
[[fi:Delos]]
[[fr:Délos]]
[[gl:Delos - Δήλος]]
[[heko:דלוס델로스 섬]]
[[hr:Delos]]
[[hu:Délosz]]
[[it:Delo]]
[[jahe:デロス島דלוס]]
[[ko:델로스 섬]]
[[la:Delos]]
[[lt:Delas]]
[[hu:Délosz]]
[[nl:Delos]]
[[nnja:Dílosデロス島]]
[[no:Dilos]]
[[nn:Dílos]]
[[pl:Delos]]
[[pt:Delos]]
[[ro:Delos]]
[[ru:Делос]]
[[sh:Delos]]
[[sk:Dilos]]
[[sr:Делос]]
[[sh:Delos]]
[[fi:Delos]]
[[sv:Delos]]
[[tr:Delos]]
86.434

уредувања

Прегледник

Лични алатки

Именски простори

Варијанти

Повеќе