Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Ревизија на избрани статии“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
+уште нешто
с (+кратенка)
с (+уште нешто)
 
Ако сметате дека некоја избрана статија не ги исполнува стандардите за да биде избрана, тогаш:
#'''Ставете го шаблонот''' <code>{{tl|Ревизија на избрана статија}}</code> на врвот од статијата;
#<span class="plainlinks">[{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit&section=new}} Кликнете тука]</span> за да '''започнете нова дискусија''' со <nowiki>[[Името на статијата]]</nowiki> како наслов на заглавието.
 
Сите избрани статии кои сега го имаат шаблонот за ревизија се наоѓаат во [[:Категорија:Википедија:Избрани статии под ревизија]].
 
 

Прегледник