Разлика помеѓу преработките на „Собор во Клермон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: eo:Apelacio de Clermont.Ferrand
с (Бот Менува: tr:Clermont Konsili)
с (Бот Додава: eo:Apelacio de Clermont.Ferrand)
[[en:Council of Clermont]]
[[es:Concilio de Clermont]]
[[eo:Apelacio de Clermont.Ferrand]]
[[fi:Clermontin kirkolliskokous]]
[[fr:Concile de Clermont (1095)]]
[[he:ועידת קלרמון]]
[[it:Appello di Clermont]]
[[he:ועידת קלרמון]]
[[ja:クレルモン教会会議]]
[[ka:კლერმონის საბჭო]]
[[nl:Synode van Clermont]]
[[ja:クレルモン教会会議]]
[[no:Konsilet i Clermont]]
[[pt:Concílio de Clermont]]
[[sl:Koncil v Clermontu]]
[[sr:Сабор у Клермону]]
[[fi:Clermontin kirkolliskokous]]
[[th:การประชุมสภาสงฆ์แห่งแคลมงต์]]
[[tr:Clermont Konsili]]
2.774

уредувања

Прегледник