Разлика помеѓу преработките на „Филип V Македонски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с (Бот: Менува Категорија:Антигониди)
 
{{start box}}
{{succession box
{{succession box| before = [[Антигон III Досон]] | title = [[Крал на Античка Македонија]]|years= [[221 п.н.е.]]–[[179 п.н.е.]] | after = [[Персеј]]}}
| before = [[Антигон III Досон]]
| title = [[Крал на Македонија]]
| years = [[221 п.н.е.]] - [[179 п.н.е.]]
| after = [[Персеј]]
}}
{{end box}}
 

Прегледник