Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Инкубатор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
ситна промена
с (+{{КвалитетНавигација}})
с (ситна промена)
{|cellpadding="2" cellspacing="5" style="width:100%; border:1px solid #B1BFA3; vertical-align:top;background-color:#FAFFF5;color:#000; margin:15px 0 0 0"
|-
|style="color:#000"|{{кратенки|ВП:ИНК}} [[Податотека:GAEval.svg|лево|50п|врска=]] '''Инкубаторот''' е ризница од сите '''добри статии''' на Википедија. Статиите ''автоматски'' се појавуваат во долниот список по додадавање на шаблонот {{tl|добра}} на дното од нивните страници. Секој уредувач може да обележи една статија како добра, но пред тоа, треба да провери дали таа ги исполнува '''[[Википедија:Критериуми за добра статија|минималните критериуми за добра статија]]'''. Се разбира, ако некој обележи статија која не ги исполнува критериумите, таа ќе биде отстранета од овде.
 
Страницава ја нарековме „инкубатор“, бидејќи на статиите овде им треба уште малку „созревање“ за да станат [[Википедија:Кандидати за избрана статија|избрани]]. За да го подобрите квалитетот на овие статии:

Прегледник