Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 123 бајти ,  пред 11 година
обновување
(стандардизација на форматот на текстот)
(обновување)
<!--{{Cleanup}} begin-->{{#ifeq:{{NAMESPACE}}|{{<includeonly>subst:</includeonly>NAMESPACE}}|<includeonly>[[Категорија:Страници со неправилно заменети шаблони|{{PAGENAME}}]]</includeonly>|}}{{Mbox
<!-- Begin {{cleanup| date={{{date|}}} }}
-->{{mbox
| demospace = {{{demospace|}}}
| type = style
| text = Оваа {{{1|Оваа статија}}} '''можеби бара дополнително внимание за да ги исполни [[Википедија:Прирачник за стилот|стандардите за квалитет]]''' на Википедија. <br/small>{{#if:{{{2|{{{reason|}}}}}}|Конкретниот проблем е: <smallem>{{{2|{{{reason|}}}}}}</em>.&nbsp;}}<br>Ве молиме [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} подобрете ја оваа {{{1|{{#if:{{NAMESPACE}}|страница за {{NAMESPACE}}|статија}}}}}] ако можете.</small> {{#if:{{{date|}}}|<small>''({{{date}}})''</small>}}
}}<includeonly>{{#switch:{{NAMESPACE}}
| {{ns:0}} <!-- Main = talk = image = template -->
| Talk
| Image
| Template={{DMC|Статии за средување|од|{{{date|}}}|Сите страници за средување}}
| Template =
}}</includeonly><!--{{Cleanup}} end--><noinclude>
{{{category|
{{#if:{{{date|}}}
| [[Категорија:Статии за уредување од {{{date|}}}]]{{
#ifexist:Категорија:Статии за уредување од {{{date}}}
| <!-- No problem -->
| [[Категорија:Статии со погрешен датумски параметар во шаблон]]
}}
| [[Категорија:Википедија:Одржување]]
}}
}}}
| #default = <!-- Don't categorise in other namespaces -->
}}</includeonly><!-- End {{cleanup| date={{subst:CURRENTMONTHNAME}} {{subst:CURRENTYEAR}} }} --><noinclude>
 
 
{{pp-template|small=yes}}
{{документација}}
{{documentation}}
<!-- Додавајте категории и интервикија наво страницатапотстраницата за документација/doc, не тука! -->
</noinclude>

Прегледник