Корисник:KamikazeBot: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 823 бајти ,  пред 12 години
new
с (Бот: Нов корисник)
 
(new)
{{bot|Karol007|site=pl}}
</div><div class="messagebox cleanup metadata plainlinks"><span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Овде]</span> можете да впишете нешто за Вас, како и имињата на статиите кои сте ги напишале или планирате да ги напишете. Исто така можете да ставите [[Википедија:Вавилон|вавилон табела]] и [[ВП:КК|кориснички кутии]] со цел другите да знаат кои јазици ги познавате / зборувате, што Ве интересира, со што се занимавате и слично.<br>
 
----
This global bot is an interwiki bot run by [[User:Karol007|Karol007]] starting at the [[:pl:Wikipedysta:Karol007|polish wikipedia]]. The bot uses the pywikipedia framework and runs about 16 h per day in autonomous mode. Sometimes the bot will run in manual assisted mode to solve interwiki conflicts.
[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Here] </span>you can write something about you and about the articles that you have created on the Macedonian Wikipedia.
 
----
[[pl:Wikipedysta:KamikazeBot]]
<p><small>Ова е само совет, можете слободно да ја избришете оваа порака.</small></p>
<p><small>This is just an advice, you can delete this message any time you like.</small></p></div>
<!-- Шаблон:Нов корисник-->
4

уредувања

Прегледник