Разлика помеѓу преработките на „Катализатор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 50 бајти ,  пред 14 години
с
с (robot Dodaje: eo:Katalizilo)
[[Категорија:Хемија]]
 
[[bg:Катализатор]]
[[bs:Katalizator]]
[[ca:Catalitzador]]
[[da:Katalysator]]
[[de:Katalysator]]
[[en:CatalystCatalysis]]
[[eo:Katalizilo]]
[[es:Catalizador]]
[[fr:Catalyseur]]
[[he:זרז]]
[[hr:Katalizator]]
[[id:Katalis]]
[[io:Katalizo]]
21.521

уредување

Прегледник